Trafik Kazası Sonrası Sahip Olduğunuz Haklar

 

Trafik Kazası Sonrası Sahip Olduğunuz Haklar

Karışmış olduğunuz kazada kusurunuz yoksa ya da en fazla %50 kusurunuz var ise eğer ve bu kayıtlarda da belirlenmiş ise kusurlu olan karşı tarafın trafik sigortasından arabanızı yaptırmak dışında arabanızda oluşan araç değer kaybını isteme hakkına sahipsiniz. Bu konu ülkemizde vatandaşlarımızın yeni yeni farkına vardığı bir haktır. Aracınızı satarken uğradığınız hasar yüzünden rayiç bedelinden daha az bedele satmak zorunda kalınmaktadır. İşte karıştığınız trafik kazası yüzünden aracınız uğradığı değer kaybını her türlü talep etme hakkına sahipsiniz.
 
Karışmış olduğunuz kazada bedensel hasar ya da ölüm sonuç verdiyse eğer hak sahipleri sigorta şirketlerinden veya kazada kusurlu olan karşı taraftan maddi ve manevi tazminat talebinde bulunmalarına hak sahibidirler. Bu gibi durumlarda uzman kişilere başvurmak her zaman hem süreci hızlandıracağı gibi hem de daha net sonuçlar ortaya çıkaracaktır.
 
Ülkemizde ölümlü ve yaralanmalı kazalar sayısı her yıl sürekli olarak artmakta olmasına rağmen halen vatandaş olarak ne gibi haklara sahip olduğumuzu bilmediğimiz gibi, daha da kötüsü hak arayışına girdiğimiz takdirde bu işin çok külfetli olacağını düşünmekteyiz. Alokaza.com'un kurulma amacı bu gibi durumlarda vatandaşlarımızın hiçbir külfet altına girmeden kısa sürede nihai sonuca ulaşabileceklerine kendilerine anlatmak olup her türlü sigorta sorunları ile ilgili kendilerine ücretsiz danışmanlık sunmaktır.


İletişim Bilgileri

Alo Kaza Hasar Değerlendirme Çözüm Ortaklığı & Danışmanlık Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.
Yeşilbağlar Mh. Kaptan Sk.
Metro Ofis No:19 K:3 D:311 Pendik, İstanbul
T: 0216 232 2240 | T: 0216 232 2248

E-Bülten Listemize Kaydolun